Нерви, претенции и два гола в единствения български мач на Велика събота

Септември (Тервел) и Светкавица (Търговище) завъртяха реми в единствения днешен мач от българския мъжки футбол. Това беше отложена среща от 16-ия кръг на Североизточна Трета лига, която трябваше да се играе през март, но заради заснежен терен тогава не се проведе по програма.

В 17-ата минута домакините от Септември поведоха в резултата, след като Танер Юсню прати топката с глава първо в гредата, а после и в мрежата. Като цяло домакините владееха инициативата, като опасни удари на Димитър Михалев и Денис Кадир не намериха целта. За Светкавица чисто положение пропиля Калоян Цветков в 70-ата минута, когато изстрелът му мина над вратата. Мартин Кирилов от Септември пък прехвърли вратаря на гостите Костадин Иванов, но капитанът Станислав Иванов изби топката от голлинията.

В 89-ата минута последният игра с глава след корнер и върна към резервата Тунджай Илханов, който изравни - 1:1 и претенции на домакините за засада на Илханов. В добавеното време Станислав Иванов спря топката с ръка извън наказателното поле, за което футболистът получи втори жълт картон, а от Тервел претендираха, че нарушението е било в пеналтерията.