Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Шумен 61 и Локомотив (ГО) ще играят за титлата в мъжкото хандбално първенство

Отборите на Шумен 61 и Локомотив (Горна Оряховица) се класираха за финалния плейоф в "А" РХГ при мъжете.

Защитаващият титлата си Шумен 61 надделя над Спартак (Варна) с 28:26 (15:16) и с 2-0 победи се класира за финала в мъжкото хандбално първенство. Двубоят беше много оспорван през първото полувреме, а в средата на втората част домакините дори имаха аванс от 21:19. С ключова серия от 6:1 гола шампионите направиха обрат до 25:22, а три минути преди края дори увеличиха преднината си до 27:23, което се оказа решаващо.

В спора за трофея Шумен 61 ще играе срещу победителя в редовния сезон Локомотив (Горна Оряховица), който елиминира Пирин 64 (Гоце Делчев) също с 2-0 победи след успех във втората среща днес с 26:23 (13:15). "Железничарите" започнаха силно в "Неврокоп Арена" и поведоха с 5:2, но още в средата на първата част домакините стигнаха до 8:7 в своя полза, а на почивката те се оттеглиха с предимство от 15:13. С добро начало на второто полувреме Локомотив стигна до обрат при 17:16 в 39-ата минута. В последствие ключова серия от четири безответни попадения позволи на гостите да се откъснат с 24:19 в 55-ата минута и до края тимът от Гоце Делчев нямаше отговор.

"Железничарите", които в началото на месеца спечелиха за първи път в историята си Купата на България, ще имат домакинство предимство във финалната серия с Шумен.