Локомотив (Горна Оряховица) спечели за първи път Купата на България по хандбал за мъже

Локомотив (Горна Оряховица) спечели историческа първа купа на България по хандбал за мъже след победа на финала в ДКС във Велико Търново над миналогодишния носител на трофея Шумен 61 с 23:19 (12:12).

Възпитаниците на Йордан Димитров наваксаха изоставане от 3:6 след първите десет минути и обърнаха до 11:9, но почивката дойде при равенство 12:12.

"Железничарите" нанесоха своя удар още в началото на втората част, в която не позволиха на съперника да се разпише цели 12 минути и дръпнаха с 16:12. Силни изяви през целия мач имаше вратарят Георги Маринов.
Шуменци намалиха до 14:16 в средата на полувремето, но за повече нямаха сили.

Владислав Йоргов вкара 9 гола за победителите, а за Димитър Грозев се разписа 6 пъти за Шумен.
След края на Финалната четворка  бяха връчени и индивидуалните награди. За вратар на турнира беше обявен Георги Маринов от Локомотив (Горна Оряховица), а най-добър защитник е Димитър Пламенов от Шумен 61. Призът за най-полезен състезател получи Станислав Добрев от Локомотив Горна Оряховица, а за голмайстор на турнира беше обявен Преслав Стойчев от Осъм Ловеч.

Финал на турнира за купата на България по хандбал за мъже:

Локомотив (Горна Оряховица) - Шумен-61 - 23:19 (12:12)

мач за третото място:
Осъм (Ловеч) - Пирин (Гоце Делчев) - 27:26 (14:11)

Осъм спечели бронзовите медали в турнира за купата на България по хандбал за мъже