След срещата на БФС с професионалните клубове

ЦСКА - София оцеля в драма с дузпи, Евтимов измъкна "червените" от ада

ЦСКА - София ще играе на трети пореден финал от турнира за купата на България! "Червените" се класираха за последния сблъсък, след като елиминираха Славия в невероятна драма на "Армията".

"Белите" спечелиха с 2:0 днешния реванш след попадения на Тони Тасев и Иван Минчев, като по този начин заличиха същата преднина на ЦСКА - София от първия сблъсък на стадион "Александър Шаламанов" в "Овча купел" Заради общия резултат 2:2 се стигна до продължения. В тях нов гол не падна и финалистът трябваше да се реши след изпълнения на дузпи.

51 ЦСКА - София - Славия

Футболистите на двата отбора реализираха първите пет от тях. Мено Кох стреля над вратата при шестата и ако Николаевич бе отбелязал след него, Славия щеше да ликува. Евтимов обаче улови неговия удар.

Последва точен шут на Мазику, а след него стражът на "червените" спаси и изстрела на Нгуена, за да изпрати ЦСКА - София на финал.

Непосредствено преди срещата изпълнителният директор на домакините Филип Филипов награди Кери по случай 100 изиграни официални мача с червената фланелка.

ЦСКА - София можеше да открие резултата още преди да са изимнали и три минути. Варела центрира от фаул към Кайседо, таранът отправи удар с глава, който насочи под напречната греда, но Вуцов изби в корнер.

"Белите" отговориха с гол в 8-ата минута. Кирилов проби за пореден път през лявото крило, преодоля Лам и подаде по земя към Тасев, за когото не бе проблем да вкара от два метра на празна врата.

Шокът на "Армията" стана пълен в 12-ата минута, когато Минчев вкара второ попадение за гостите. Отбеляза го Минчев след страхотен шут от над 30 метра, който свари леко неподготвен стража Евтимов.

В 16-ата минута Вион проби и центрира за Кайседо, еквадорският нападател стреля с глава, Вуцов изби около голлинията, а при добавката на тарана топката се отби в дясната греда. В тази ситуация Кайседо поиска да бъде зачетено попадение, но реферите прецениха, че топката не е минала голлинията с целия си обем и отсъдиха аут. Останаха съмнения обаче дали решението на съдиите, взето след консултация с ВАР, е правилно.

Пет минути по-късно удар с глава на Йомов излезе покрай вратата. В 43-ата минута Минчев бе близо да отбележи и от корнер, но този път Евтимов внимаваше и изби. Последва контраатака на червените и извеждащ пас към Кайседо, който обаче стреля в аут останал очи в очи с Вуцов.

Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините, но до 66-ата минута тя не доведе до някакво по-интересно положение пред "бялата" врата. Тогава излезлият много напред Евтимов и Мазику не се разбраха за една топка, а стражът я изчисти около центъра на терена в краката на Бакеро. Испанецът шутира моментално, но не улучи празната врата.

В 70-ата минута Вуцов не прецени излизането си след центриране на Йомов и не успя да улови топката, която удари Кайседо по главата, но не ппадна в мрежата на гостите, а излезе покрай дясната греда в аут. Три минути по-късно шут на Кирилов не намери целта.

В 77-ата минута Добрев се пребори с противников състезател и нанесе тежък удар, който Евтимов изби. В 90-ата минута червените като по чудо не върнаха едно попадение, което, към този момент, щеше да се окаже златно. Кери центрира от корнер, Кох отклони с глава към Мухар, който не уцели вратата след удар от метър и половина.

Това наложи двата отбора да влязат в продължения. В първото от тях не се случи нищо интересно. В 112-ата минута Баи намери непокрития Кери в наказателното поле на Славия, но ирландецът отправи крайно неточен шут.

В 120-ата минута Баи бе качен на линейка след тежък сблъсък с Вуцов. Нападателят падна лошо при единоборството във въздуха и се наложи спешна намеса на медицинските лица.

Секунди по-късно реферът Волен Чинков свири край и на второто продължение, което наложи двата отбора да преминат към изпълнение на дузпи.

В тях ЦСКА - София бе пред отпадане, ако Николаевич бе реализирал шестата след пропуск преди това на Кох, но Евтимов спаси. Последва точен удар на Мазику, а след това стражът на червените хвана и удара на Нгоена, с което измъкна своите от огромен провал пред екзалтираните фенове на "Армията".

ЦСКА - СОФИЯ - СЛАВИЯ 0:2 в редовното време и след продължения

0:1 Тони Тасев 8
0:2 Иван Минчев 12