Пари Сен Жермен не сбърка и срещу Анже

Отборът на Пари Сен Жермен запази аванса си от 15 точки на върха във френската Лига 1 след успех като гост с 3:0 над Анже в двубой от 33-ия кръг. С успеха столичани събраха 77 точки, докато най-близкият им преследвач Марсилия има 62. Далеч назад с 56 е третият Рен

Двубоят срещу Анже пропуснаха двете мегазвезди в състава на Маурисио Почетино - Лионел Меси и Неймар. Аржентинецът е контузен, докато бразилският ас изтърпява наказание. Двубоят започна с превъзходство за гостите и голът не закъсня. В 28-ата минута Килиан Мбапе откри резултата след асистенция на Ашраф Хакими

Домакините се опитаха да се върнат в мача, но липсата на късмет ги лиши от изравнителен гол в 37-ата минута. Тогава удар на Мохамед-Али Чо срещна гредата. Така се стигна до 45-ата минута, когато Пари Сен Жермен удвои аванса си с попадение на защитника Серхио Рамос след изпълнение на ъглов удар. Това беше второ попадение за испанеца с екипа на парижани.

След паузата парижани продължиха да владеят повече топката, докато домакините бяха доста пасивни в атака. В 68-ата минута се стигна до дузпа в полза на Анже, но тя беше отменена след намесата на ВАР. Двамата треньори извършиха промени в съставите си. Така се стигна до 77-ата минута, когато Маркиньос вкара трети гол за парижани и така оформи крайното 3:0 в мача.