Кюстендил превключи на пета скорост и разгроми Костинброд

Кюстендил постигна категорична победа с 5:0 като гост на Костинброд в мач от 30-ия кръг на Югозападната Трета лига. Отборът, воден от Мартин Йорданов, бе по-активният през всичките 90 минути и съвсем заслужено се поздрави с трите точки днес.

Двубоят на стадион "Георги Бенковски" бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg. Александър Александров бе над всички за своя тим, разписвайки се на два пъти - в 14-ата и 70-ата минута. По един гол добавиха Даниел Гогов (30), който бе точен от дузпа, както и Виктор Анастасов (64) и Роберто Стойков (89).

18 Костинброд - Кюстендил

По този начин добрата серия на Кюстендил продължава и отборът вече е в серия от 7 последователни шампионатни срещи без загуба, което отрежда трета позиция в класирането.

Костинброд е на обратния полюс и тимът е в долната част на таблицата, заемайки 16-о място с 29 точки.

В 10-ата минута пред гостите се откри отлична възможност да открият резултата. "Черно-белите" организираха добра атака отдясно, след което топката се озова в краката на Виктор Анастасов, но ударът му мина над напречната греда.

Малко по-късно Кюстендил поведе чрез Александър Александров. Нападателят получи страхотно подаване зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно преодоля Иван Василев - 0:1.

В средата на първото полувреме домакините като по чудо не възстановиха равенството. "Сините" развиха добро нападение, а на върха на атаката се оказа Илия Петков, който от чиста позиция не намери очертанията на вратата.

Малко преди да измине половин час игра Кюстендил получи възможност да изпълни дузпа, тъй като топката срещна ръката на играч от съперниковия отбор. Даниел Гогов застана на бялата точка и с точен удар в долния ляв ъгъл покачи на 2:0.

И след почивката гостите бяха по-активни, като Иван Василев се отчете с едно добро спасяване в 57-ата минута.

След като измина час игра Марио Евтимов отправи балонна топка към пеналтерията, а там Виктор Анастасов засече с глава и направи резултата класически.

В 70-ата минута Александър Александров изпълни технично пряк свободен удар в близост до наказателното поле, а топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Костинброд.

60 секунди преди края на редовното време вратарят на домакините Иван Василев допусна кошмарна грешка, която позволи на Роберто Стойков да се озове на празна врата и безпроблемно да отбележи.

КОСТИНБРОД 0:5 КЮСТЕНДИЛ

0:1 Александър Александров (14)
0:2 Даниел Гогов (30)
0:3 Виктор Анастасов (64)
0:4 Александър Александров (70)
0:5 Роберто Стойков (89)

КОСТИНБРОД: 12. Иван Василев, 10. Алексей Георгиев, 11. Георги Илиев, 2. Даниел Васев, 23. Кирил Вълов, 6. Калоян Яновски, 17. Михаел Александров, 14. Сашо Сашов, 4. Павел Тодоров (К), 18. Илия Петков, 21. Александър Добчев

КЮСТЕНДИЛ: 1. Захари Димитров, 22. Адриян Бачовски, 5. Боян Стойнев (К), 3. Евгени Зюмбулев, 87. Евгени Гроздин, 24. Даниел Гогов, 18. Цветелин Стоичков, 7. Виктор Ергин, 8. Виктор Анастасов, 9. Александър Александров, 11. Марио Евтимов