Бившият футболист Страти Илиев за пореден път показа, че има голямо сърце. Той тренира безвъзмездно близо 50 деца-футболисти в Несебър, които бяха прокудени от войната в родната им Украйна. С активното съдействие на президента на ОФК Несебър Недялко Москов, на клиника „Усмивка“ и на собственика на хотел „Мистрал“, той успя да помогне през последните месеци на много бежанци от с много неща.
Децата, които той тренира са от най-горещите точки на войната – Харков, Мариупол, Буча, Херсон…Има и дори юноши на Динамо Киев. Те дойдоха и без никаква екипировка и сега в движение нещата за тях се случват. И дано повече хора последват примера на Страти Илиев и им помогнат.
Страти Илиев е бивш футболист на Несебър и Локомотив Мездра, направи и сериозна кариера във Финландия, където игра за Тампере, Джаз и Йокерит. В последните години организира и детски футболни турнири.