Рейнджърс се нуждаеше от продължения, за да сломи съпротивата на Брага

Глазгоу Рейнджърс стана последният отбор, който си осигури място на 1/2-финалите в Лига Европа. Шотландците постигнаха победа с 3:1 над Брага след продължения. Всъщност те можеха да решат мача много по-рано, тъй като водеха с 2:0 още след първото полувреме след две попадения на Джеймс Таверниер във 2-ата и 44-ата минута от дузпа, а съперникът им бе с човек по-малко след червен картон на Тормена в края на първата част. Въпреки това португалците върнаха едно попадение чрез Давид Кармо в 83-ата минута и пратиха мача в продължения. Там обаче домакините успяха да вкарат трети гол чрез Кемар Руфи и така си осигуриха крайния успех след 3:2 общ резултат от двата мача.

Срещата започна със светкавичен гол за домакините. Още във 2-ата минута при едно центриране отляво Джо Арибо продължи топката към Джеймс Таверниер, който от малък ъгъл успя да я промуши във вратата за 1:0.

Само три минути по-късно домакините отбелязаха втори гол, дело на Кемар Руфи, който бе отменен заради нарушение в хода на атаката.

Късметът не бе с Рейнджърс и в 33-ата минута, когато отново Руфи бе изпуснат при едно центриране от корнер, но вместо да отбележи в опразнената врата, нацели напречната греда.

В 42-ата минута шотландците получиха дузпа. Руфи получи пас зад защитата и бе съборен от Тормена в наказателното поле, като за това си дейстие бразилският защитник получи червен картон, а съдията посочи бялата точка. Отново Джеймс Таверниер реализира от бялата точка и направи резултата 2:0.

Рейнджърс обаче не се възползва от численото си предимство през цялото второ полувреме, за да реши всичко в своя полза. Домакините все пак имаха малшанс, защото нов техен гол не бе признат заради науршение срещу вратаря Матеус.

За сметка на това Брага стигна до гол с първата си възможност. При едно центриране от корнер Давид Кармо с глава прати топката в мрежата за 2:1, като така общият резултат от двата мача стана 2:2.

Така се наложи да се играят продължения. В тях домакините все пак успяха да вкарат трети гол. Той дойде в 101-ата минута, когато Джо Арибо подаде успоредно на голлинията и Руфи отблизо се разписа за 3:1.

Изнервени от лошото развитие на мача гостите останаха и с 9 души на терена в 105-ата минута, когато Юри Медейрош си изпроси червен картон за спор със съдията.

В 110-ата минута шотландците пропуснаха поредна невероятна възможност, като Скот Арфийлд на метри от вратата тресна напречната греда.

Все пак Рейнджърс успя да сломи съпротивата на своя съперник и ще играе на 1/2-финал в турнира, където го очаква среща с РБ Лайпциг.