България с победа над Словения в мача на двойки на турнира "Били Джийн Къп"

България победи Словения в мача на двойки, но загуби с общ резултат 1:2 срещата от четвъртия кръг на група I на зона Европа/Африка на турнира "Били Джийн Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Изабелла Шиникова и Джулия Терзийски постигнаха победа с 6:0, 5:7, 6:1 над Жива Фалкнер и Лара Смейкал.

По-рано днес на сингъл Шиникова отстъпи в два сета на Пиа Ловрич, а Виктория Томова също падна в два сета от Кая Юван.

Българските тенисистки имаха много сериозно превъзходство в първия и третия сет и показаха колебания единствено във втория, в който допуснаха четири последователни пробива. Шиникова и Терзийска обаче печелеха почти постоянно подаването на съперничките си, като реализираха осем брейка в 12 гейма.

Поражението от Словения е трета загуба за момичетата на капитана Дора Рангелова в група "Б" на турнира след 1:2 от Австрия в понеделник и 0:3 от Хърватия във вторник. Българките вчера постигнаха и единствената си победа с 3:0 над Швеция, а утре играят решителен последен мач срещу Грузия и при успех ще си гарантират оставане в група I на зона Европа/Африка на надпреварата.