Гасперини: Ако се класираме за полуфиналите, Лига Европа ще ни стане приоритет

Наставникът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини заяви, че Лига Европа ще стане приоритет, ако отборът се класира за полуфиналите на Лига Европа. Утре тимът излиза срещу РБ Лайпциг в реванш от четвъртфиналите, а първият мач в Германия завърши 1:1.

Лайпциг е опасен съперник. Не мога да предвидя какво ще се случи утре, но ще бъде фантастично да стигнем до полуфиналите. На този етап от турнира мачовете винаги са балансирани. Трябва да използваме шансовете си. Преди две години бяхме на минута от класиране за полуфиналите в Шампионската лига. Това беше връхната ни точка досега. Всеки ще си спомня за този отбор, ако този път стигнем до полуфиналите”, заяви Гасперини.

Аталанта има 3 загуби в последните си пет мача в Серия А и в момента е извън местата, класиращи за евротурнирите. “Все още можем да се класираме за Европа през първенството, но Лига Европа ще се превърне в шан приоритет, ако се класираме за полуфиналите. Трудно е за отбори като Аталанта да печелят трофеи, така че ние не сме задължени да спечелим Лига Европа. Това е възможност. От това, което показахме досега, вече постигнахме много”, допълни специалистът.

Снимки: Gettyimages