Отборът на Роботите триумфира за 13-и път през настоящия сезон в Първа дивизия на НАЛБ. Баскетболистите на треньора Николай Истатков изтръгнаха успеха над Стрийт Бенгърс-Даро Части с крайното 100:98 (21:23, 28:25, 19:33, 32:17) в драматичен сблъсък от 16-ия кръг на първенството. Нигериецът Калеб Акенс донесе победата на Роботите с кош в последната секунда от редовното време на двубоя.
Така “черно-белите” останаха на третото място във временното класиране с баланс от 13 победи и 6 загуби, докато Стрийт Бенгърс се намира на деветата позиция с актив от 7 успеха и 11 поражения, като и двата тима са с подсигурено участие в плейофите.
Първото полувреме протече доста равностойно, като това се потвърди от изходът след първите 20 минути игра - 49:48 в полза на Роботите на полувремето. В третата четвърт обаче, водени от Асен Попов и неговите 15 точки в частта, отборът на Стрийт Бенгърс увеличи оборотите и с лекота достигна до двуцифрената преднина при 68:81. Въпреки това символичните домакини не се предадоха и намалиха изоставането си на пет точки при 87:92 в средата на финалния период, като устремът им продължи до самия край на мача.
Радослав Йорданов и Боян Тенев осигуриха аванс от две в актива на Роботите при 98:96, преди Илиян Варзоев да постави равенството отново на таблото за 98:98. В последното си нападение в мача отборът на Николай Истатков се добра до победата, след като центърът Калеб Акенс реализира две точки от втори шанс, добявайки пропуск на своя съотборник Боян Тенев за крайното 100:98.
Боян Тенев приключи с 30 точки за победата на Роботите. Радослав Йорданов допринесе с още 21 точки, 6 борби и 7 асистенции, Николай Николов се разписа с 13 точки и 5 овладени топки, а Калеб Акенс и Филип Неделчев останаха с по 10 точки всеки.
Илиян Варзоев бе най-резултатен за Стрийт с 24 точки, 14 борби и 6 асистенции. Асен Попов постигна дабъл-дабъл от 23 точки и 21 борби, Кристиян Георгиев реализира 22 точки плюс 7 борби и 8 асистенции, а Минко Цветанов вкара 16 точки.
Снимка: НАЛБ