Балкан с тежко поражение от дубъла на Хебър

Един от лидерите на Югозапад Балкан (Ботевград) претърпя тежка загуба с 4:1 при гостуването си в Пазарджик на дубъла на Хебър. Така ботевградчани вече изостават на 7 точки от лидера Беласица и на 1 от втория Чавдар (Етрополе), които направиха равенство помежду си в дербито на кръга.

Балкан имаше сериозни проблеми преди този мач, като голяма част от полузащитата на тима пропуска срещата. Капитанът от предишния двубой с Банско Здравко Атанасов, както Йордан Апостолов и плеймейкърът на тима Николай Цветков - Демона не взеха участие в двубоя.

Автогол в добавеното време донесе точка на Банско срещу Балкан (Ботевград)

Домакините успяха да поведат още рано в срещата чрез Стилиян Тисовски и противно на очакванията се прибраха на почивката с гол аванс.Втората част започна по перфектен начин за гостите и те успяха да изравнят чрез опитния защитник Костадин Велков.

Резултатът се задържа такъв до 70 мин, когато само в рамките на 8 минути домакините нанесоха своя удар. Първо Йордан Минев реализира за 2:1, а след това Георги Мавродиев покачи резултата на 3:1. Балкан се отвори да връща попаденията, но в края на срещата бе попарен с ново попадение на Мавродиев за крайното 4:1.

Така Балкан се смъкна до трета позиция след равенството на Чавдар и Беласица, докато дубълът на Хебър изпревари Вихрен на Емил Велев, който претърпя тежка загуба в Доброславци.