Университатя победи ЧФР Клуж в зрелищен сблъсък, Димитров отново бе пренебрегнат

Университатя (Крайова) записа инфарктна победа с 3:2 в дербито с ЧФР Клуж от 4-ия кръг на шампионския плейоф в Лига 1 на Румъния. Мачът бе изпълнен с обрати и вълнения, като домакините измъкнаха трите точки дълбоко в добавеното време. Българинът Кристиан Димитров продължава да е пренебрегван от треньора на гостите Дан Петреску, който отново не го включи в групата за мача.

Университатя откри резултата в 18-ата минута чрез Александру Крецу, но ЧФР Клуж обърна нещата в своя полза с попадения на Михай Бордеяну в 43-ата и Клаудио Петрила в 58-ата минута.

След това обаче домакините направиха нов обрат, който дойде след голове на Йован Марковичи в 69-ата и Анте Рогулич в 96-ата минута на двубоя за крайното 3:2.

Тази загуба засега не е особено фатална за ЧФР Клуж, който остава начело в класирането с 45 точки и 8 повече от втория ФКСБ, който обаче е с мач по-малко. Университатя е на 3-ото място с 36 точки.