Брентфорд нанесе пета поредна загуба на Уест Хам

Брентфорд спечели лондонското дерби срещу Уест Хам с 2:0 и нанесе пета поредна загуба като гост на Уест Хам в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг. Точни за тима на Томас Франк бяха Брайн Мбемо (48’) и Айвън Тони (64’) през втората част. Домакините изнесоха силен мач и държаха инициативата почти през цялото време и не оставиха особено много шансове на своя противник, макар през първата част двата тима да не успяха да застрашат сериозно всяка една от двете врати. “Пчеличките” успяха да открият резултата в самото начало на второто полувреме, когато след тъч Айвън Тони се изтегли в по-задна позиция и изведе по отличен начин Брайън Бемо в наказателното поле и той прати топката в мрежата за 1:0.

Голмайсторът можеше да отбележи и второ попадение в 63-ата минута, когато той отново бе изведен зад гърба на отбраната на “чуковете”, но той път Лукаш Фабиански реагира отлично и успя да пресече в последния момент подаването. Това се случи минута по-късно, когато се получи размяна на местата между двамата играчи на върха на атаката на Брентфорд спрямо първия гол и този път Бемо получи в накаазателното поле и с едно докосване прати към своя партньор Айвън Тони, който с глава се разписа за 2:0.

Уест Хам продължава да заема шестото място в класирането с 51 точки, а “пчеличките” са 13-и с 36.