10 от Оборище победиха Пирин (Разлог) в голов спектакъл

Отборът на Оборище се наложи у дома с 4:2 над Пирин (Разлог). Тимът, воден от Кириякос Георгиу, започна много силно и имаше преднина от две попадения още до 10-ата минута.

Георги Нетов откри резултата само 120 секунди след първия съдийски сигнал, а Стенислав Георгиев удвои малко по-късно. След като измина четвърт час игра Иван Георгиев си отбеляза злощастен автогол и върна интригата в двубоя.

И след почивката домакините започнаха по-активно и с втория си гол Георги Нетов покачи на 3:1.
В 51-ата минута Николай Димитров остави Оборище в намален състав, след като получи директен червен картон за нарушение в собственото си наказателно поле. Николай Хаджиниколов се нагърби с изпълнението и отново намали изоставането на Пирин - 3:2.

В 59-ата минута Иван Георигев също записа името си сред голмайсторите, с което оформи и крайния резултат.

Оборище заема шесто място в Югозападната Трета лига с актив от 56 точки, докато отборът от Разлог е 10-и в класирането с 35 пункта.