Тренто е на финал в Шампионската лига, след контузия на Казийски и “златен гейм” 🏐

Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) се класираха на финала в Шампионската лига, след като на полуфинала успяха да отстранят Сър Сикома Монини (Перуджа) след около 3 часа игра и “златен гейм”.

Възпитаниците на Анджело Лоренцети загубиха втората полуфинална среща в собствената си “BLM Арена” с 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15) пред 330 зрители и така “златен гейм” трябваше да определи отбора-финалист, след като преди седмица Тренто спечели в първия полуфинал с 3:2 в Перуджа.

За да бъде драмата пълна, лидерът на Тренто Матей Казийски напусна игра в 4-ия гейм контузен, след като при резултат 8:9 се приземи лошо на игрището.

До края на срещата Матей Казийски остана сред резервите на Тренто с лед на коляното.

Диагоналът Джулио Пинали замести българския волейболист.

Американецът Матю Андерсън се разигра и заби 10 точки (1 ас, 90% ефективност в атака) за Перуджа в 4-ата част, която гостите спечелиха с 25:20.

В тайбрека волейболистите на Тренто успяха да поведат с 5:4 и 10:9, но в крайна сметка го загубиха с 13:15, след силна игра на Вилфредо Леон и Матю Андерсън.

Така се стигна до ”златен гейм”.

В него Тренто поведе убедително с 8:2 след отлична игра на младата звезда на домакините Алесандро Микиелето. Постепенно волейболистите на Никола Гърбич успяха да намалят разликата. Тренто стигна до 2 възможности за класиране на финал при 14:12. Благодарение на ас на Вилфредо Леон Перуджа изравни резултата при 14:14. Тренто изпусна да затвори двубоя и при третата възможност при 15:14. В крайна сметка Анджело Лоренцети класира за втора поредна година Тренто на финал в Шампионската лига, след като Джулио Пинали реализира успешна атака, а Камил Рихлицки от Перуджа атакува в аут - 17:15.

Така за втора поредна година Тренто ще играе на финал в Шампионската лига срещу полски ЗАКСА (Кендженджин-Козле).

ЗАКСА отново е на финал в Шампионската лига 🏐

Суперфиналът в Шампионската лига ще се играе на 22 май в Любляна (Словения).

Полуфинал №2 в Шампионската лига:

ИТАС ТРЕНТИНО, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) - СЪР СИКОМА МОНИНИ, ПЕРУДЖА (ИТАЛИЯ) 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15) – “ Златен гейм” 17:15
ТРЕНТО: Рикардо Сбертоли 3, Даниела Лавиа 19, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 11, Алесандро Микиелето 25, Сречко Лисинац 10, Марко Подрасчанин 10 - Юлеан Ценгер-либеро (Джубио Пинали 2, Оресте Кавуто 1, Вуут Д’Хеер, Лоренцо Сперето)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ
ПЕРУДЖА: Симоне Джанели 2, Камил Рихлицки 17, Вилфредо Леон 24, Матю Андерсън 23, Себастиан Соле 9, Стефано Менгоци 6 - Масимо Колачи-либеро (Фабио ричи 4, Драган Травица, Алесандро Пичинели, Олег Плотницкий)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ГЪРБИЧ.