ЗАКСА отново е на финал в Шампионската лига 🏐

Отборът на ЗАКСА (Кендженджин-Козле) за втора поредна година ще играе за титлата в Шампионската лига по волейбол за мъже.

Полският гранд триумфира с трофея през 2021 година, след като на финала на 1 май във Верона победи Тренто с 3:1.

През този сезон ЗАКСА отново ще спори за титлата срещу Тренто, но този път Суперфиналът ще се играе на 22 май в “Арена Стожице” в Любляна (Словения).

Тренто е на финал в Шампионската лига, след контузия на Казийски и “златен гейм” 🏐

Възпитаниците на Джеордже Крецу се класираха за финала в ШЛ, след като във втората полуфинална среща победиха големия си полски съперник Ястрежебски Венгел (Ястжембие-Здруй) с 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11).

Волейболистите на ЗАКСА се нуждаеха от спечелването на два гейма, за да си подпечатат участието си във финал. След като Лукаш Качмарек поведоха с 2:0 гейма и си свършиха работа, на игрището се появиха резервите, които в крайна сметка отново стигнаха до победа.

Диагоналът Лукаш Качмарек, който в първите 2 гейма заби 11 точки (2 аса, 64% ефективност в атака - +8) и бе избран за MVP.

Най-резултатен за ЗАКСА стана Войчех Жалински с 15 точки (1 ас, 1 блок, 76% ефективност в атака, 21% перфектно и 50% позитивно посрещане - +12).

Резервата Стефан Бойер бе най-резултатен за Ястрежебски Венгел със 17 точки (1 ас, 64% ефективност в атака - +14). Рафал шимура добави още 15 точки (4 аса, 53% ефективност в атака, 29% перфектно и 48% позитивно посрещане - +4).

Полуфинал №2 в Шампионската лига:

ЗАКСА, КЕНДЖИНДЖИН-КОЗЛЕ (ПОЛША) - ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ, ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ (ПОЛША) 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11)

ЗАКСА: Марчин Януш 1, Лукаш Качмарек 11, Александер Сливка 9, Камил Семенюк 5, Дейвид Смит 5, Норберт Хубер 7 - Ерик Шоджи-либеро (Кжиштоф Рейно 8, Адриан Сташевски 10, Бартоломей Клут 7, Томаш Калембка 4, Михал Козловски, Корнелиуш Банах-либеро, Войчех Жалински 15)

Старши треньор: ДЖОРДЖЕ КРЕЦУ

ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Бенжамен Тонюти 1, Ян Хадрава 9, Томаш Форнал 9, Рафал Шимура 15, Лукаш Вишниевски 2, Якуб Масира 8 - Якуб Попивчак-либеро (Стефан бойер 17, Ееми Тервапорти, Бортош Гедински 3, Войчех Швед 3, шимон Бинек-либеро)

Старши треньор: АНДРЕА ГАРДИНИ.