Брага вкара само гол на Рейнджърс

Брага постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Глазгоу Рейнджърс в първия 1/4-финален сблъсък между двата тима от Лига Европа. Португалците бяха по-активният отбор, но успяха само веднъж да поразят вратата на съперника, а автор на победния гол бе Абел Руис в 40-ата минута.

Домакините организираха натиск, но на два пъти късметът бе против тях. Първо в 25-ата минута изстрел на Рикардо Орта се отби от гредата, а само минута по-късно брат му Анде Орта успя да отбележи гол, който обаче бе отменен заради нарушение в хода на атаката.

Все пак Брага успя да стигне до гол в 40-ата минута. Тогава след продължително разиграване топката бе подадена за Абел Руис в наказателното поле, а той с премерен удар я прати във вратата за 1:0.

Едно от най-добрите положения за гостите дойде в 72-ата минута, когато изстрел на Конър Голдсън с глава мина опасно близо до вратата.

Анрде Орта пък бе най-близо до второто попадение за португалците в 78-ата минута, когато негов страхотен шут бе спасен по блестящ начин от вратаря Алан МакГрегър.

В крайна сметка Брага ще има минимална преднина преди реванша, но тя е твърде малка, за да отписваме Рейнджърс.