Черно море разсипа Ботев (Враца) и се намести на третата позиция

Черно море успя да си върне третата позиция в efbet Лига, след като смачка с 5:0 Ботев (Враца) в мач от 25-ия кръг на родния шампионат, провел се на стадион “Тича”. След вчерашната загуба на Ботев (Пловдив) “моряците” се нуждаеха от победа днес, за да изместят пловдивчани и да намерят място в топ 3. Варненци убиха интригата още през първата част, когато вкараха 4 гола до 36-ата минута, дело на Васил Панайотов (14’), Матиас Курьор (21’), Евгений Сердюк (26’) и Пабло Гарсия (36’). Украинецът отбеляза второто си попадение в 69-ата минута, като освен това записа и две асистенции на името си.

Двубоят започна сравнително равностойно, но още в 8-ата минута, с първото по-сериозно положение в мача, Черно море успя да реализира. Пабло Гарсия подаде към Родриго Вилела, който финтира добре противник и центрира отляво към наказателното поле. Там Курьор успя да стреля с глава и вкара за 1:0. Веднага обаче положението бе преразгледано с ВАР и малко по-късно отменено заради игра с ръка на голмайстора при изграждането на атаката.

Варненци обаче все пак успяха да открият резултата само няколко минути след това. При една изчистена топка от защитник на Ботев кълбото попадна в краката на Васил Панайотов. Халфът не се поколеба и от дъгата на наказателното поле стреля, за да вкара много красив гол за 1:0.

В 21-ата минута Курьор успя да запише името си сред голмайсторите. Тогава Цветомир Панов стреля от границата на наказателното поле, но Красимир Костов се намеси и изби. Топката обаче първо се отклони от защитник на врачани, а Курьор дебнеше и от голлинията я довкара - 2:0.

По-добрата игра на Черно море в началните минути си личеше и логично това доведе до трето попадение във вратата на гостите. Само 5 минути след втория гол Велислав Василев пусна разсичащо отбраната подаване към Матиас Курьор надясно, който от своя страна намери Евгений Сердюк успоредно на голлинията. Украинецът само това чакаше и от близка дистанция реализира десетото си попадение през този сезон.

В 34-ата минута Влатко Дробаров стреля много опасно с глава след изпълнение на корнер, но добрата намеса на Костов с дясната ръка не позволи на домакините да стигнат до четвърто попадение.

То обаче дойде след само 120 секунди. В една от поредните атаки на “моряците” Сердюк получи около границата на наказателното поле и пусна извеждащо подаване към Пабло Гарсия. Дефанзивният полузащитник остана очи в очи с вратаря на врачани и с по-удобния си ляв крак вкара топката за четвърти път във вратата на противника.

Към края на полувремето гостите се опитаха да застрашат вратата на противника, като изнесоха играта в половината на “моряците”. Защитата на варненци обаче се справяше и не допусна никакви опасности пред Иван Дюлгеров. Така Черно море се оттегли с комфортен аванс на почивката.

Второто полувреме започна с точен изстрел по земя на Родриго Вилела, който обаче не затрудни вратаря Костов. Ботев отговори с два удара на влезлия като резерва Чавдар Ивайлов, които обаче не застрашиха Дюлгеров. В 66-ата минута дойде и първият точен изстрел за врачани. Ивайлов шутира от дистанция, а това наложи на вратаря на “моряците” да се намеси, за да избие в корнер.

3 минути по-късно варненци увеличиха още повече аванса си. Цветомир Панов подаде към влезлия от пейката Мазир Сула, а той с едно докосване изведе Сердюк. На украинеца бе оставено доста свободно място и той излезе очи в очи с Костов, като не сбърка и покачи до 5:0.

В 86-ата минута на срещата Васил Панайотов получи тежка контузия, след като Чавдар Ивайлов му влезе по-грубо. Това наложи капитанът на “моряците” да бъде изнесен на носилка и откаран с линейка в болница, като това остави домакините с 10 души на терена, а наставникът Илиан Илиев нямаше право на повече смени.

Откараха с линейка капитана на Черно море

Това обаче не попречи варненци да грабнат трите точки и вече да са с 45. Те се намират на третото място, на 2 пред четвъртия Ботев (Пловдив) и на 7 зад ЦСКА - София. Ботев (Враца) от своя страна се намира в другия край на класирането, като заема 13-ата позиция с 19 пункта и е вече на 9 точки от зоната за спасение.

ЧЕРНО МОРЕ 5:0 БОТЕВ (ВРАЦА)
1:0 Панайотов (14)
2:0 Курьор (21)
3:0 Сердюк (26)
4:0 Гарсия (36)
5:0 Сердюк (69)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 7. Родриго Вилела, 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк, 19. Матиас Курьор, 71. Васил Панайотов

Ботев: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 88. Йоан Бауренски, 15. Мирослав Маринов, 37. Мартин Николов, 10. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе, 22. Диего Фераресо, 2. Валери Христов, 20. Мохамед Бентахар