Уест Хам влоши положението на Евертън и продължава да мечтае за евротурнирите

Уест Хам продължава борбата си за място в евротурнирите през следващата година и победи с 2:1 Евертън в мач от 31-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за футболистите на Дейвид Мойс бяха дело на Аарън Кресуел (32’) и Джаръд Боуен (59’) в двете полувремена, а между тях Мейсън Холгейт (53’) възстанови равенството за кратко.

В 13-ата минута Джордан Пикфорд трябваше да се намесва решително след хубав удар на Мануел Лансини, който летеше към горния ляв ъгъл. В 30-ата минута отличен пас изведе Ричарлисон в изгодна позиция, той преодоля вратаря, но решителна намеса на Фредериксен предотврати попадение във вратата на домакините. Само две минути по-късно играчите на Уест Хам откриха резултата чрез великолепно изпълнение на фал от страна на Аарън Кресуел, който не остави шанс на стража на гостите за 1:0. В 40-ата минута отново Ричарлисон се озова в отлична позиция и можеше да изравни, но стреля покрай вратата.

Евертън успя да изравни резултата десетина минути след началото на второто полувреме, когато лошо изчистване на отбраната на “чуковете” след корнер доведе до суматоха в наказателното поле, а топката попадна в Мейсън Холгейт, който пък с плътен удар и помоща на рикошет я прати в мрежата на Лукаш Фабиански за 1:1.

Радостта за “карамелите” обаче трая само няколко минути, а Уест Хам излезе отново напред в резултата в 58-ата минута след изключително груба грешка на Алекс Иуоби, който загуби в средата на терена, тя бе подадена към Микаел Антонио, той напредна, стреля в крака на Пикфорд, но отбитата топка отиде в краката на Джаръд Боуен, който не сгреши за 2:1. Нещата за тима на Франк Лампард станаха още по-лоши в 65-ата минута, когато Майкъл Кийн бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Антонио.

С тази победа домакините събраха 51 точки и са на 5-ото място в класирането. От своя страна ситуацията на Евертън става все по-тежка и те заемат 17-ото място с 25 точки от 28 изиграни мача.