Ботев (Ихтиман) се справи с дубъла на Пирин у дома

Ботев (Ихтиман) записа първа пролетна победа, след като надделя у дома с минималното 1:0 срещу Пирин II (Благоевград) в мач от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига. Успехът на момчетата от Ихтиман не дойде лесно.

През първата част играта беше равностойна, като футболистите на Валери Свиленов упражниха натиск в първите 15-ина минута на срещата, но освен едно разбъркване във 2-ата минута пред вратата на Пирин нямаше сериозни положения.

Гостите играеха на контраатаки и на няколко пъти топката мина опасно близо до гредите на Дончев. Александър Дайов съумя да изпрати топката в мрежата на Пирин към края на първата част с удар извън наказателното поле, но страничният съдия вдигна за учудване на всички флага за засада и попадението беше отменено.

Това допълнително поизнерви играчите на домакините, а до края на частта зрителите не видяха попадения.

През втората част домакините започнаха атаки към вратата на Йордан Димитров. Все пак в 69-ата минута след центриране в наказателното поле Борислав Будинов надскочи отбраната на Пирин и матира вратаря. До края на двубоя и двата тима създадоха положения за гол, но в крайна сметка Ботев се поздрави с успеха.

След този кръг Ботев заема 13-ото място с актив от 31 точки, а Пирин II е на предпоследното 19-о място с 12. В следващия кръг Ботев играе като гост с Рилски спортист (Самоков), а Пирин е домакин на Гранит (Владая).