Ненужни в Рома донесоха победата на Хетафе срещу Майорка

Отборът на Хетафе се откъсна на шест точки над зоната на изпадащите от Ла Лига след домакинска победа с 1:0 над Майорка в първи двубой от 30-ия кръг. Тимът от мадридското предградие стигна до успеха с гол на Борха Майорал в 82-рата минута.

Хетафе бе по-добрият отбор на терена, особено след почивката. В 63-тата минута гостите от Майорка останаха с човек по-малко, след като Франко Русо игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон, а Хетафе - правото да изпълни дузпа. Енес Юнал се нагърби с изпълнението, но ударът му в долния ляв ъгъл бе избит от вратаря Серхио Рико, а веднага след това стражът спаси и добавката.

Рико обаче капитулира в 82-рата минута, когато Гонсало Вияр центрира към Майорал и той не сбърка за 1:0. Двамата футболисти, които играят в Хетафе под наем от Рома, се включиха от пейката. Хетефе можеше да направи успеха си и по-убедителен, но в добавеното време удар на Оскар Родригес намери напречната греда.

В класирането Хетафе се изкачи на 14-о място с 32 точки, а Майорка е на 18-а позиция с 26.