Кирьос отново показа тъмната си страна: Вие не умеете нищо, аз ще управлявам тениса

От началото на сезона Ник Кирьос на няколко пъти показа защо все още е считан за един от най-талантливите играчи в тура. Роденият в Канбера тенисист спечели титлата на двойки заедно с Танаси Кокинакис, а по-рано този месец достигна до четвъртфинал в Индиън Уелс. След победата си над Фабио Фонини в неделя австралиецът заяви, че щастието в личния му живот му помага да бъде много по-щастлив и спокоен на корта. За съжаление, тази позитивна тенденция приключи днес.

Кирьос загуби с 6:7(3), 3:6 от Яник Синер на осминафиналите в Маями, но това не бе най-лошата новина за него днес. Австралиецът влезе в остро пререкание със съдията Карлос Бернардес, като бе само на едно предупреждение от това да бъде дисквалифициран.

След като в началото на мача изрази на висок глас недоволството си от състоянието на корта, Кирьос избухна отново в деветия гейм. Световният №11 сервираше при 4-4 40-15, като австралиецът успя да върне началния удар, но по време на разиграването уоки-токито на Бернардес издаде силен шум и разконцентрира играчите, което наложи преиграването на точката. Синер пласира ас и спечели гейма, след което Кирьос аплодира саркастично Бернардес. Това обаче бе само началото на гневния изблик на австралиеца.

„Би трябвало да те уволнят още сега“ – изкрещя Кирьос. „Как е възможно това? Как е възможно? Осминафинал в Маями, един от най-големите турнири и вие не можете просто да си свършите работата. Това е срамота“. След това световният №102 взе един от микрофоните на корта и каза „Доведете нови съдии, тези не умеят нищо“.

Австралиецът продължи да отправя реплии към съдията по време на цялата почивка. „Отървете се от целия персонал и започнете отначало, от нулата. Аз ще управлявам тениса и ще свърша сто пъти по-добра работа с маркетинга и всичко останало. Вие нямате никаква представа какво правите. Никаква“.

Кирьос вече бе получил официално предупреждение за неспортсменско поведение, след което бе санкциониран с точка по време на тайбрека в първия сет. В почивката между сетовете австралиецът на няколко пъти попита на висок глас съдията кое поведение счита за неспортсменско, след което счупи ракетата си, в резултат на което бе санкциониран с гейм и вторият сет започна при резултат 1-0 за Синер.

„Всичко винаги е по-зле, когато ти си на стола“ – каза Кирьос след наказанието. Малко по-късно зрител се опита да влезе на корта, за да се снима с бившия №13, но охраната реагира бързо. Австралиецът бе много близо до дисквалификация, но такава не последва, въпреки че до края на мача той отправи още няколко остри реплики към Бернардес.

На четвъртфиналите миналогодишният финалист и девети в схемата Яник Синер ще срещне аржентинеца Франсиско Черундоло, който записа рекордно класиране в Маями след успеха в четвъртия кръг над номер 28 Франсес Тиафо (САЩ) с 6:7(2), 7:6(3), 6:2.