Българите от SKADE с голяма победа над един от най-великите отбори и играчи в CS:GO

Съставът на SKADE смачка осмия в световната ранглиста Team Vitality в четвъртфинален сблъсък от Pinnacle Cup 3 с резултат 2:0 (16-13, 16-10).

Българските състезатели изиграха страхотен мач срещу отбора на Матьо "ZywOo" Ербо, който е избиран многократно за най-добър играч в света.

Срещата започна с избрания от "лъвовете" Overpass. Още в първия рунд се видя класата на нашите момчета, които си спечелиха преднина, благодарение на умно отиграване от лидера Камен "bubble" Костадинов. Без особени изненади протече целият халф, а за българите предстоеше любимата им роля на CT. Във второто полувреме от SKADE изравниха резултата и дори успяха да вземат игра №1.

Nuke се оказа последната карта в мача. Родните геймъри започнаха силно, но след полувремето бяха на път да загубят мапа. Благодарение на стабилната отборна игра в последните рундове обаче от SKADE съумяха да вземат престижната победа срещу отбор №8 в света.

Георги "SHiPZ" Григоров взе приза за MVP с 46 убийства и много важен ACE на Overpass.

"Лъвовете" ще се борят за участие в големия финал на Pinnacle Cup срещу тима на Tricked.

Aвтор: Йоан Иванов