Оборище наказа Балкан, ботевградчани се отдалечават от първото място

Балкан (Ботевград) допусна неприятна загуба с 0:1 в гостуването си на Оборище (Панагюрище) в мач от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига. Тази загуба попари сериозно амбициите на ботевградчани за първото място, които изостават вече на 7 точки от първия Беласица.

Голът падна в 40-ата минута, когато след центриране от корнер Божидар Зелямов остана непокрит и засече с глава. Костадин Котев успя да спаси, но при добавката Зелямов бе безпощаден и от близка дистанция наказа Балкан.

С тази победа тимът от Панагюрище събира в актива си 52 точки и заема 6-ото място. Балкан от своя страна е четвърти с 55 пункта. Първи остана Беласица с 62.