Беласица се върна на победния път с разгром над Оборище и запази преднината си на върха

Беласица спечели по категоричен начин дербито от 25-ия кръг на Югозападната Трета лига срещу Оборище. "Комитите" разгромиха у дома отбора от Панагюрище с 5:0 и затвърдиха лидерската си позиция.

Над всички за Бела бе Айвън Ангелов, който тормозеше противниковата защита през целия мач и се отчете с 2 попадения. Той бе точен от дузпа в 82-ата минута, а 5 по-късно оформи крайния резултат. Преди него Патрик Попов (26), Аспарух Смилков (38) и Живко Димитров (59) също записаха имената си сред голмайсторите.
Двубоят бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg

22 Беласица (Петрич) - Оборище (Панагюрище) 5:0

По този начин петричани се върнаха на победния път, след като в предния кръг отстъпиха на Сливнишки герой (0:1). Оборище остава на 6-о място в класирането с актив от 49 точки, докато Беласица е на върха с 59 пункта.

Мачът можеше да започне отлично за домакините, които имаха възможност да открият резултата още в 20-ата секунда. Аспарух Смилков се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му с глава мина покрай левия страничен стълб.

В седмата минута Айвън Ангелов също се озова на добра стрелкова позиция, но и неговият опит не бе увенчан с успех.

"Комитите" продължиха да притискат своя съперник и това даде резултат в 26-ата минута, когато Патрик Попов даде аванс на своя тим. Нападателят се възползва от неразчетеното излизане на стража на гостите при ъглов удар и от въздуха засече топката в опразнената врата.

В 35-ата минута се стигна до сходна ситуация, но този път късметът бе на страната на Оборище, тъй като от близко разстояние необезпокояваният Атанас Димитров нацели дясната греда.

Малко по-късно Беласица все пак покачи на 2:0. Шамкалов предостави чудесно центриране към наказателното поле, където Аспарух Смилков влезе на скорост и с глава не остави шансове за намеса на вратаря на "зелените".

До края на полувремето гостите се опитаха да върнат едно попадение, но без успех.

След почивката "комитите" отново бяха по-активни и в 59-ата минута оформиха класическия резултат. Футболистите на Николай Николов организираха добра атака отдясно, последва центриране към пеналтерията, а там на точното място бе Живко Димитров, който от движение прати топката в мрежата на Оборище.

В 78-ата минута се откри най-чистото положение пред футболистите от Панагюрище. "Зелените" развиха нападението си по десния фланг, след което кълбото бе центрирано към наказателното поле, а играч на Оборище нацели напречната греда от непосредствена близост.

Само няколко секунди по-късно гостите допуснаха кошмарна грешка при изнасянето на топката, което позволи на Айвън Ангелов да напредне в пеналтерията, където бе фаулиран от Стилиян Георгиев. Самият той се нагърби с изпълнението на дузпата и реализира за 4:0.

В 87-ата минута Айвън Ангелов реализира направи успеха на Бела още по-изразителен, реализирайки второто си попадение в срещата.

БЕЛАСИЦА 5:0 ОБОРИЩЕ

1:0 Патрик Попов (26)
2:0 Аспарух Смилков (38)
3:0 Живко Димитров (59)
4:0 Айвън Ангелов (82 - дузпа)
5:0 Айвън Ангелов (87)

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 7. Аспарух Шамкалов, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 11. Атанас Чепилов, 6. Симеон Бояджив (К), 8. Живко Димитров, 17. Иван Вълчанов, 9. Патрик Попов, 10. Аспарух Смилков, 88. Айвън Ангелов

ОБОРИЩЕ: 73. Стилиян Георгиев, 3. Стенислав Георгиев, 5. Божидар Зелямов, 7. Георги Кременлиев, 11. Георги Нетов (К), 14. Николай Димитров, 16. Венцислав Гурков, 10. Иван Георгиев, 22. Васил Тачев, 24. Ивайло Аврамов, 80. Дилян Георгиев