Александър Зверев се наложи над Борна Чорич, Ник Кирьос изненада Андрей Рубльов

Александър Зверев се наложи над хърватина Борна Чорич с 6:4, 3:6, 6:3 заради силния си сервис на турнира в Мастърс 1000 в Маями с награден фонд 8 584 055 долара, докато играещият с "уайлд кард" Ник Кирьос се наложи с лекота над Андрей Рубльов с 6:3, 6:0 само за 53 минути.

Германецът Зверев заби 12 аса и направи само една двойна грешка.

"В последните срещи губех трисетовите мачове, защото чувствах, че не правя достатъчно", коментира победителят. "Сега усетих, че дори и да загубя, съм длъжен да пробвам. Това проработи и се надявам да е така и в следващия мач", каза още Саша Зверев.

Рубльов изглеждаше добре в началото на мача, като проби Кирьос за 2:1 в първия сет. Но след това се срина, когато австралиецът започна да вкарва всичките си печеливши удари и го постави под напрежение.

"Не мисля, че играх невероятно, просто играх по правилния начин", каза след успеха Кирьос. "Срещу Рубльов знаеш, че той иска да диктува играта, да налага ритъма, а аз не му позволих това. Опитах да ударя колкото се може повече уинъра, да сервирам добре и да се връщам бързо в корта при ратурите ми. Това даде резултат", каза Кирьос.

В следващия кръг той ще играе срещу италианеца Фабио Фонини, който победи японеца Таро Даниел с 6:7 (1), 6:2, 7:6 (5) по-рано.
Във втория кръг поставеният под номер 9 италианец Яник Синер се наложи над Емил Руусувуори от Финландия в най-добрия мач в турнира дотук с 6:4, 3:6, 7:6 (8). Той ще играе в следващата фаза с Пабло Кареньо Буста, който надигра Давид Гофен с 6:3, 6:2.

Французинът Юго Гастон се справи с 22 аса на американеца Джон Иснър и го отстрани след 7:6(5), 6:4.
С победа се отчете и поставеният под номер 10 в схемата британец Камерън Нори, който се наложи над сънародника си Джак Дрейпър със 7:6 (5), 6:4.