Франция обърна Кот д'Ивоар в контрола

Отборът на Франция постигна пълен обрат от 0:1 до 2:1 в контролен мач, игран на “Стад Велодром” в Марсилия. Гостите от Африка откриха в 19-ата минута чрез Никола Пепе, но с попадения на Оливие Жиру (22) и Орелиен Чуамени в добавеното време световните шампиони стигнаха до крайния успех.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, но гостите се оказаха по-ефективни. Така се стигна до 19-ата минута, когато Никола Пепе откри след индивидуален пробив отдясно. Авансът на “слоновете” не се задържа дълго.

Само три минути по-късно нападателят на Милан Оливие Жиру изравни след центриране на съотборника си в миланския гранд Тео Ернандес. В 30-ата минута Франция пропусна златен шанс да поведе.

Антоан Гризман центрира от фаул, топката намери Кристофър Нкунку, но ударът му с глава мина край вратата.

След почивката и двата тима имаха своите шансове за гол. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Орелиен Чуамени вкара с глава след изпълнение на ъглов удар на Матео Гендузи и донесе успеха на Франция.