Витоша (Бистрица) се върна на победния път с класика срещу Костинброд

Витоша (Бистрица) се върна на победния път, след като записа класически успех у дома над Костинброд в мач от 25-ия кръг на Югозападната Трета лига. След двете поредни загуби, "тигрите" показаха истинското си лице срещу един от отборите, които показват прогрес от началото на полусезона.

От първата минута момчетата на Николай Христозов излязоха да пресират противника и с много агресия го принудиха да се прибере дълбоко в собствената си половина. Първото попадение бе дело на Георги Амзин след центриране от фал и хубав удар с глава.
Вторият гол падна преди почивката и бе дело на Цветомир Вачев, който се разписа след подаване на Дидо Христов.

През второто полувреме домакините създадоха още куп положения, но отбелязаха само още едно попадение. Влезлият Мартин Станкев с хубав удар намери далечния ъгъл и реализира за крайното 3:0.

Костинброд имаше своя шанс, като в средата на втората част играч на гостите отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но Валентин Галев със страхотна намеса извади почти невъзможна топка.

Витоша е на четвърто място с актив от 53 точки, докато Костинброд е 17-и с 24 пункта.