Берое обърна Раковски в зала "Христо Ботев" 🏐

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) стартираха с успех участието си в турнира на последните 4 в Efbet Супер Волей. Воденият от Марияна Димова тим се наложи над Раковски-1964 (Севлиево) с 3:1 (29:31, 25:21, 25:18, 25:14) в първия мач от надпреварата, който се проведе в столичната зала "Христо Ботев" пред 40 зрители.

Турнирът ще се проведе в рамките на 3 дни, като изправя един срещу друг класиралите на последните четири позиции в елита.

Първият от турнира ще играе плейаут с втория от Висшата лига, а другите 3 отбора изпадат. През новия сезон в елита ще са 14 отбора.

Волейболисте на Берое поведоха с 9:6 в началото на първата част след успешна атака на Ивайло Дамянов. Възпитаниците на Стефан Ганчев съумяха да изравнят при 9:9 след куриозна точка на либеро Валентин Пейчев. Единична блокада на Руси Желев даде преднина на Берое от 15:12. Симеон Александров атакува в аут и Раковски намали до 17:18. Дамян Огнянов атакува успешно и тимът от Севлиево изравни при 20:20. Веселин Илиев атакува в аут и Берое стигна до геймбол при 24:23. Дамян Огнянов изравни при 24:24, а Преслав Мартинов изведе Раковски до геймбол при 25:24. Равенството се запази до 29:29. Успешни атаки на Владимир Христов и Андрей Русков донесоха успех на Раковски в първата част с драматичното 31:29.

Волейболистите от Стара Загора поведоха с 8:4 след успешна така на Руси Желев. Играчите на Раковски не се предадоха и успяха да изравнят при 11:11 след ас на Дамян Огнянов. Успешна атака на Атанас Цветанов и тимът от Севлиево поведе с 12:11. Успешно нападение на Андрей Русков и 14:12 за Раковски. Две поредни успешни атаки на Руси Желев и Берое отново излезе напред при 15:14. Виталий Пархоменко и Дамян Огнянов дадоха нов аванс на Раковски със 17:15. Успешна атака на Иван Дамянов възстанови равенството при 18:18. Единична блокада на Денимир Димитров и Боре поведе с 21:19. Две поредни успешни атаки на Руси Желев донесоха победа за Берое във втория гейм с 25:21.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на Берое. Старозагорци поведоха с 4:0 след атака на Иван Тасев. Ас на Ивайло Дамянов и 9:4. Единична блокада на Милослав Димов и 20:12 за беройци. Иван Тасев атакува успешно за 25:18 в третата част.

Берое поведе с 10:6 в 4-ия гейм. Ас на Денимир Димитров и 14:8. Дамян Огнянов би сервис в аут и Берое поведе с 19:11. Единична блокада на Денимир Димитров изведе старозагорци до мачбол при 24:14. Ас на Милослав Димов донесе успеха на Берое в 4-ия гейм с 25:14 и в мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за Берое стана Иван Дамянов с 21 точки (2 аса). Руси Желев добави 19 точки (2 аса, 2 блока).

За Раковски Дамян Огнянов заби 20 точки (2 аса, 1 блокади).

Утре (23 март) Берое излиза срещу Локомотив (Пловдив) от 15,00 часа, а Раковски срещу Ботев (Луковит) от 18:00 часа.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - РАКОВСКИ 1964 (СЕВЛИЕВО) 3:1 (29:31, 25:21, 25:18, 25:14)
БЕРОЕ: Денимир Димитров 4, Иван Дамянов 21, Симеон Александров 6, Руси Желев 19, Алексей Земляненко 8, Милослав Димов 9 - Мартин Иванов-либеро (Иван Чолев, Иван Тасев 5, Чавдар Саловски)
Треньор: МАРИЯНА ДИМОВА
РАКОВСКИ: Виталий Пархоменко 2, Дамян Огнянов 20, Атанас Цветанов 2, Андрей Русков 16, Владимир Христов 10, Преслав Мартинов 8 - Валентин Пейчев-либеро (Веселин Илиев 5, Кристиян Христов)
Старши треньор: СТЕФАН ГАНЧЕВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg