Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Байерн се разходи за 20-ата си победа в Бундеслигата, Левандовски с нови гръмки постижения

Без никакви проблеми Байерн (Мюнхен) постигна своята победа №20 в Бундеслигата този сезон, след като разби Унион (Берлин) с 4:0 на “Алианц Арена”. Така шампионите отново дръпнаха на Борусия (Дортмунд) със 7 точки, но "жълто-черните" все още не са изиграли своя двубой от този 27-и кръг.

И в тази среща главно действащо лице беше Роберт Левандовски, който реализира две попадения - в 45-ата от дузпа и в 47-ата минути. Така той вече има 31 гола в шампионата и при оставащи седем кръга е само на 11 от подобряването на собствения си рекорд от 41, поставен през миналата кампания.

Освен всичко с днешните си изстрели в мрежата Лева се превърна в първия футболист в топ 5 първенствата на Европа, който реализира 30 попадения в рамките на сезона. Общо полският стрелец отбелязва поне по 30 попадения за пети път в кариерата си, с което изравнява върхово постижение на Герд Мюлер. Три от тези пет пъти са в последните три кампании.

Иначе Унион удържа натиска на баварците само около четвърт час, защото в 16-ата минута Кингсли Коман се разписа за 1:0 с далечен изстрел и неумела намеса на вратаря Андреас Луте.

В 25-ата младият централен защитник Танги Нианзу удвои с глава след центриране от корнер.

В последните секунди на полувремето Левандовски спечели дузпа, която сам вкара за 3:0. Две минути след подновяването на играта за втората част полякът фиксира четвъртия гол на празна врата след асистенция на Джамал Мусиала.