Гол-красавец зарадва Милан в Сардиния

Милан постигна нова минимална победа, като този път спечели гостуването си на Каляри с 1:0 в късния съботен двубой от 30-ия кръг на Серия А. Исмаел Бенасер отбеляза единствения гол в мача с невероятно воле в 60-ата минута. Така "росонерите" записаха трети пореден успех с този резултат, след като го направиха срещу Наполи и Емполи.

Стефано Пиоли направи само две промени в стартовия си състав след успеха с 1:0 над Емполи. Тео Ернандес се завърна след наказанието си и замени Алесандро Флоренци. Сандро Тонали пък беше оставен на пейката след треската си през седмицата и така Франк Кесие беше върнат на по-задна позиция. Това даде възможност на Браим Диас да бъде плеймейкър в този мач. Оливие Жиру отново беше предпочетен да води атаката на тима. Домакините бяха подредени в 3-5-2 с капитана Жоао Педро и Леонардо Паволети в нападение.

Първата възможност за гол се откри пред Жиру в 7-ата минута, но ударът на нападателя се оказа неточен. В 13-ата минута Кесие разтресе страничната греда с далечен шут. Секунди по-късно Диас пропусна да се разпише от чудесна позиция, като изстрелът му профуча покрай вратата. В 21-ата минута Жуниор Месиас пробва шут по земя, който се оказа твърде слаб и така топката отиде в обятията на Алесио Краньо. В 25-ата минута Исмаел Бенасер стреля отдалече, но не намери целта. В 37-ата минута Алберто Граси опита удар по земя, който мина покрай вратата. Полувремето приключи с пропуск на Ернандес.

Втората част започна с разочароващ удар на Рафаел Леао. Малко след това португалецът пробва нов шут, който претърпя рикошет и завърши в ръцете на Краньо. По-късно вратарят се намеси и при изстрел на Ернандес. "Росонерите" най-после разпечатаха противниковата врата в 60-ата минута, когато Жиру вдигна топката за Бенасер, който с прекрасно воле от границата на наказателното поле откри резултата в полза на своя тим.

В 70-ата минута Граси нанесе шут, при който топката рикошира в Педро, но Майк Менян успя да се намеси. В 76-ата минута удар на резервата Алесандро Дейола също отиде при Педро, но последвалият истрел на нападателя беше блокиран от Пиер Калюлю. В 84-ата минута "росонерите" организираха опасна контраатака, при която капитанът Давиде Калабрия се озова сам срещу вратаря, но Краньо отрази неговия удар.

Последваха удари на Жиру и на резервата Анте Ребич при центрирания от корнер, но и те не успяха да удвоят преднината на тима. В 90-ата минута влезлият като смяна Гастон Перейро центрира към Паволети, след чийто удар с глава топката първо тупна в земята, а след това се спря в напречната греда. В добавеното време резервата Алексис Салемакерс също пропусна да се разпише, след като стреля от чудесна позиция, но Джорджо Алтаре блокира удара му и така резултатът остана непроменен.

След последния съдийски сигнал имаше грозни сцени на терена, след като се стигна до голяма разправия между футболистите на двата отбора. Според италианските медии до нея се стигнало след расистки обиди на домакински фенове към Менян и Фикайо Томори.

Така Милан остава едноличен лидер в класирането с актив от 66 точки. Преднината спрямо втория Наполи (63 т.) все още е три пункта, но тази спрямо третия Интер (60 т.) нарасна на шест точки. Каляри продължава да бъде 17-и с 25 точки или само на три разстояние от зоната на изпадащите.

КАЛЯРИ - МИЛАН 0:1

0:1 Бенасер (60')

Каляри: Краньо, Голданига, Ловато, Алтаре, Беланова, Марин, Граси, Ликоянис, Далберт, Педро, Паволети

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Бенасер, Кесие, Месиас, Диас, Леао, Жиру