Голяма драма прати Айнтрахт на 1/4-финала

Айнтрахт (Франкфурт) се класира по изключително драматичен начин на 1/4-финала в Лига Европа. Германският тим елиминира Бетис след продължения. Мачът завърши при резултат 1:1, а домакините отбелязаха изравнителния гол в последните секунди на продълженията. Айнтрахт бе спечелил първия мач в Севиля с 2:1 и така с общ резултат 3:2 намери място в следващата фаза.

Мачът не вървеше никак добре за състава от Франкфурт. Той имаше своите положения, но изглеждаше, че късметът не е с него тази вечер. Първо в 14-ата минута Ансгар Кнауф бе изведен сам срещу вратаря и цели напречната греда. След това в 63-ата минута Обите Еван Н'Дика центрира от фаул, топката тупка коварно и за втори път се спря в гредата.

За да стане положението още по-неприятно за домакините, те допуснаха гол в самия край на мача. Набил Фекир центрира отляво и Борха Иглесиас засече топката отблизо във вратата за 0:1.

Така резултатът от двата мача бе изравнен, а след като правилото за голове на чужд терен вече не важи, трябваше да се играят продължения.

В тях изглеждаше, че няма да бъде излъчен победител, но шансът този път се обърна и застана на страната на Айнтрахт. В последната минута при едно центриране от фаул Гуидо Родригес и Мартин Хинтерегер скочиха в двубой за високата топка и от тялото на халфа на Бетис кълбото се озова в мрежата за 1:1.

След тази късна драма германците ликуваха и продължават към 1/4-финалите, а Бетис се присъедини към големия си враг Севиля и приключи участието си на тази фаза.