ПАОК проби на 1/4-финал в Лигата на конференциите

Отборът на ПАОК се класира за 1/4-финалите в турнира Лига на конференциите, след като победи с 2:1 белгийския Гент и в реванша от 1/8-финалите. Първата среща в Солун завърши 1:0 в полза на ПАОК.

Така с общ резултат 3:1 гръцкият тим се класира за втори път в историята си на европейски 1/4-финал.

Първото положение в мача беше за домакините, но Тарик Тисулади пропусна в десетата минута да изравни общия резултат. Гръцкият тим се възползва от неспособността на домакините да отбележа и в 20-ата минута чрез Хосе Анхел Креспо направиха задачата си по-лесна.

Гент хвърли всички сили да стигне до гол до почивката и в крайна сметка постигна целта си в 40-ата минута, когато Лоран Депоатр се възползва от сензационен пас на Матис Самоас.

Депоатр можеше да вкара и втори гол през второто полувреме, но ударът му с глава мина над вратата. Белгийците се хвърлиха в атака, но бяха наказани от контратаака на ПАОК м 77-ата минута, когато се разписа Дъглас Аугусто.