Цървена звезда спечели битката, но загуби войната с Рейнджърс

Цървена звезда спечели битката, но загуби войната с Рейнджърс. Сръбският гранд спечели с 2:1 у дома реванша от осминафиналите на Лига Европа, но след поражението си с 0:3 от шотландците в първия мач, воденият от Деян Станкович тим отпада от надпреварата.

Рейнджърс надигра и изхвърли Борусия (Дортмунд) от евротурнирите

Срещата започна по мечтан от Звезда начин, след като още в 10-ата минута Мирко Иванич изведе сърбите напред в резултата с удар от близка дистанция след изпълнение на корнер. В 56-ата минута обаче Райън Кент изравни. Той направи чудесен индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и стреля, получи се коварен за вратаря рикошет в тялото на защитник на Цървена звезда и топката се оплете в мрежата. Домакините все пак се пребориха за победата, като това се случи в третата минута на добавеното време, когато Ел Фарду Бен реализира попадение от дузпа.