Рейнджърс надигра и изхвърли Борусия (Дортмунд) от евротурнирите

Рейнджърс поднесе може би най-голямата изненада в плейофната фаза на Лига Европа и отстрани гостуващия във втората среща Борусия (Дортмунд) след 2:2 тази вечер на “Айброкс” и 6:4 общ резултат, след като триумфира с 4:2 в първата среща преди седмица. Двете попадения за домакинте бяха дело на Джеймс Таверния (22’ дузпа, 67’), а за германският тим точни бяха Джуд Белингам (31’) и Донийл Мален (42’).

Футболистите на Марко Розе започнаха двубоя мотивирано и Джъд Белингам можеше да открие резултата още във втората минута, когато удари греда след корнер, когато топката попадна в него на около два метра от задната греда.

Футболистите на Джовани ван Бронкхорст получиха възможност да изпълнят дузпа в 20-ата минута, когато Райън Кент напредна отлично отляво и напълно необмислено бе фаулиран от Юлиан Брант. Зад топката застана Джеймс Таверние, който се разписа от дузпа и в първата среща, и отново откри резултата, както и преди седмица на “Сигнал Идуна Парк”. Няколко минути след това Брант можеше да се реваншира за грешката си, но ударът му бе спасен от Алан Макгрегър.

Равенството бе възстановено в 30-ата минута, когато груба грешка на Калвин Баси, който изчисти пас на Дониел Маален право в краката на Белингам, а младокът напредна няколко крачки и се разписа за 1:1. В следващите минути двата тима създадоха още добри положения и само добрите изяви на двамата вратари попречиха да се стигне до нови попадения.

Футболистите на Марко Розе постигнаха пълен обрат около пет минути преди края на първата част, когато отлично подаване отдясно намери Юлиан Брант, той пусна успоредно към точката за изпълнение на дузпа и там Долийл Мален отбеляза отблизо за 2:1.

Играчите на Рейнджърс излязоха много мотивирани за началото на втората част и пропуснаха няколко добри положения пред Грегор Кобел. В крайна сметка те достигнаха до равенството в 56-ата минута, когато великолепна работа на Калвин Баси на левия фланг завърши с центриране в наказателното поле, където отбраната на гостите не се намеси добреи и Таверние прати топката за втори път в тяхната мрежа за 2:2.

Футболистите на Джовани ван Бронкхорст постигнаха втори обрат в двубоя в 66-ата минута, когато Морелос отне на Емре Джан, напредна и подаде към Райън Кент, който се разписа за 3:2. Съдията Матео Лаос обаче бе извикан и след доста дълга консултация с ВАР той отмени попадението.

До края на двубоя играчите на Марко Розе опитаха да натиснат, но така и не успяха да стигнат до попадение, което да направи заключителните минути напрегнати за домакините. По този начин Рейнджърс се класира в следващата фаза, а Борусия (Дортмунд) отпадна от европейските турнири за този сезон.