Брага изхвърли Монако от Лига Европа

Отборът на Брага се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като отстрани с общ резултат 3:1 френския Монако.

Първата среща между двата отбора завърши 2:0 в полза на португалския тим, а тази вечер двубоят завърши 1:1. Това предопредели до голяма степен слабият интерес на феновете, като стадион “Луи II” беше полупразен.

Именно иберийците създадоха първата възможност в мача, но изстреляната от Родриго Гомеш от границата на наказателното поле топка мина покрай вратата. Играта остана много жива, като се водеше и пред двете врати, но опасни ситуации липсваха. Така се стигна до 20-ата минута, когато Брага стигна до попадение чрез Абел Руиз. Той преодоля отбраната на Монако и прати топката в долния ляв ъгъл. Руиз се разписа и в първия мач, като тогава му трябваха само три минути.

“Монегаските” потърсиха отговор, но стигнаха само до ъглов удар. Към 25-ата минута владеенето на топката беше в полза на Монако, но по-опасният отбор беше Брага, отправил цели 6 удара, един от тях завършил с гол. В същата минута удар с гръб към вратата на Брага на Аксел Дисаси беше отразен от вратаря на португалците Матеус. Дисаси продължи да е активен, но в другата крайност, като извърши грубо нарушение срещу Андреас Екберг.

В 33-ата минута стражът на Брага Матеус отрази опасен удар с глава на Кевин Фоланд. Напрежението пред вратата на Брага се засили, но Матеус действаше стабилно и хващаше всичко. Шанс се откри и пред Уисам Бен Йедер, който беше оставен непокрит, но не успя да насочи добре топката от удобна позиция и вездесъщият Матеус спаси. Монако продължи да владее повече топката и да организира атака след атака до края на полувремето, но до промяна в резултата не се стигна.

Второто полувреме започна със смени и в двата отбора, като наставникът на Монако Филип Клеман шокира с решението си да извади Софиан Диоп, който преди това беше създал две добри положения. Португалците постепенно започнаха да показват зъбите си и да търсят второ попадение. В 60-ата минута Абел Руиз надбяга отбраната на съперника, подаде в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник.

В следващите десетина минути не се случи нищо интересно. В 82-ата минута вратарят на Брага Матеус отново се оказа последната преграда пред опит на Вандерсон да прати топката в мрежата зад гърба му. Играта се поуспокои, португалците започнаха да владеят повече топката и да бавят темпото.

Все пак усилията на Монако да стигне до гол се увенчаха с успех в добавеното време. Аксел Дисаси се извиси най-високо в наказателното поле и прати топката с глава във вратата на Монако за 1:1. Време за повече обаче нямаше и така Брага се класира за 1/4-финалите, а Монако отпадна.