Барселона продължава напред след обрат срещу Галатасарай

Барселона се класира на 1/4-финалите на Лига Европа. В реванша от осминафиналната фаза каталунците се наложиха с 2:1 над Галатасарай в Истанбул. Първата среща на "Камп Ноу" бе завърши при резултат 0:0, а в реванша нещата се усложниха за испанския гранд, след като защитникът Маркао с глава даде аванс на домакините в резултата в 28-мата минута. В 36-тата минута Педри изравни, а в 49-тата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара втория гол за каталунците, който се оказа и решаващ.

Бафетимби Гомис бе на върха на атаката на турския гранд, а зад него действаха в предни позиции Керем Актюроглу, Александру Чикалдау и Раян Бабел. Арда Туран не взе участие в срещата, тъй като е с травма в състава на Галатасарай.

Старши треньорът на Барселона Чави пък бе дал шанс на Адама Траоре да започне от първата минута в атаката на каталунците, а другите двама нападатели на гостите бяха Пиер-Емерик Обамеянг и Феран Торес. Трябва да се отбележи, че Даниел Алвеш не е регистриран за участие в турнира, а Сержи Роберто, Ансу Фати, Самюел Юмтити и Алехандро Балде са контузени в състава на "лос кулес" и затова пропуснаха двубоя.

В шестата минута домакините пропиляха прекрасен шанс за 1:0. Бафе Гомис получи много добър извеждащ пас, навлезе в наказателното поле и стреля от изключително опасна за Марк-Андре тер Стеген позиция, но защитник на гостите блокира шута. Каталунците отговориха с изстрел от относително далечно разстояние на Феран Торес в осмата минута, при който топката излезе в аут.

Секунди след удара на Торес, гостите пропуснаха златен шанс за гол. Френки де Йонг се измъкна от защитата на турския отбор и се озова очи в очи със стража Иняки Пеня, но ударът на нидерландския халф по земя излезе на сантиметри встрани от целта.

В 28-мата минута защитникът и капитан на Галатасарай Маркао даде аванс на турците в резултата. Александру Чикалдау центрира от ъглов удар отдясно, а Маркао плонжира и с глава изпрати топката във вратата на Барса - 1:0.

Отговорът на "блаугранас" не закъсня и в 36-тата минута резултатът бе изравнен, а автор на попадението бе Педри. Младият халф и по-рано в мача се опитваше с изстрели да застраши вратата на Пеня, а в 36-тата минута получи хубав пас от Феран Торес в наказателното поле на домакините. Педри майсторски подлъга не един, а двама противникови футболисти, които паднаха на тревата в опит да блокират удар на полузащитника. Педри обаче запази хладнокръвие и от съвсем близко разстояние не сбърка - 1:1.

В самия край на първата част Пиер-Емерик Обамеянг беше много близо до гол за Барселона. Адама Траоре центрира чудесно към габонския нападател, който стреля с глава и прехвърли Пеня, но топката срещна напречната греда и не пожела да се озове във вратата.

От началото на второто полувреме Усман Дембеле се появи на терена за Барса, сменяйки Адама Траоре. Само 4 минути след влизането в игра на Дембеле Барселона стигна до обрат в резултата. Играещият под наем в Галатасарай именно от Барса страж Пеня направи две великолепни спасявания в рамките на секунди, но защитниците пред него далеч не бяха толкова убедителни и Обамеянг успя от близко разстояние да порази целта - 1:2.

Патрик ван Аанхолт пробва доста опасен фалцов изстрел от далечна дистанция в 60-тата минута и не беше твърде далеч от попадение, но топката все пак излезе в аут. В 70-тата минута пък Торес застраши вратата на Пеня, но в последния момент Маркао с решаваща намеса му изби топката.

В добавеното време сантиметри разделиха резервата Мемфис Депай от гол, но това нямаше значение, тъй като турците като цяло не затрудниха по никакъв начин своите гости през втората част и напускат надпреварата.