Българският волейболист Борислав Георгиев, който играе в първенството на Катар, и неговият тим Полис (Доха) спечелиха титлата в престижния турнир - за Купата на шампионите от арабския полуостров.
Триумфът за Георгиев, който от 2017 година е волейболен национал на Катар, обаче е двоен, след като той бе избран и за разпределител №1 в надпреварата.
Боби Георгиев и Катар взеха само гейм на Испания в трета дивизия на Световната лига (видео/пълен запис)
В спора за титлата се впуснаха шампионите от арабския полуостров, като участваха отбори от Оман, Катар, ОАЕ, Саудитска арабия, Бахрейн, Кувейт и Катар.
На финала съставът на Полис надигра категорично Ал Камел от Оман с 3:0, а Борислав Георгиев бе с основен принос за цялостния успех на тима си.
„Много сме щастливи. Това ни е втора такава титла от този турнир. Постигнахме категорична победа срещу съперника от Оман, който малко изненадващо достигна до финала“, коментира за BGvolleyball.com Георгиев, който дебютира за националния отбор на Катар през 2017 година в Световната лига.
Боби Георгиев и Катар тръгнаха с победа в трета дивизия на Световната лига (видео/пълен запис)
Лично за него, избирането му за най-добър разпределител е пореден приз в кариерата му. През 2021 година Борислав Георгиев влезе в Идеалния отбор на Азиатското клубно първенство.
Плеймейкърът пребори конкуренцията и заслужено грабна отличието след големия финал на надпреварата в Накхон Ратчасима (Тайланд). Също така той е с няколко шампионски титли от първенството на Катар.
„Всяка една титла или индивидуална награда е отплата за положения труд. Като цяло не съм се уморил от титли има още мегдан да ги печеля. Най-важното е да съм здрав, да няма контузии, а желанието ми за победи винаги е много силно“, допълни още разпределителят.
След триумфа Борислав Георгиев и Полис се завръщат в Катар, където ще преследват Купата на страната и шампионската титла.