Гол в последната минута раздели точките между Щутгарт и Унион (Берлин)

Драматичен късен гол на Саша Калайджич в последната минута донесе равенството 1:1 на неговия Щутгарт като гост на Унион (Берлин). Домакините започнаха двубоя слабо, но след 20-ата минута успяха да осъществят известен контрол над двубоя. В 28-ата минута Нико Глисеман стреля много опасно, но топката бе спасена от стража. В тези минути в предни позиции се отличи Тайуо Ауоний, който успя да вкара попадение, което обаче впоследствие бе отменено поради засада. Все пак те успяха да открият резултата именно чрез Ауоний, който в 41-ата минута отбеляза дузпа отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Константинос Мавропанос.

Те можеха да отбележат второ попадение в средата на втората част, но Глиземан не успя да се възползва от добро центриране на Шералдо Бекер. В минутите до края на двубоя обаче футболистите на Пелегрино Матарацо наложиха своето преимущество, което обаче бе реализирано едва в последната минута на двубоя чрез Саша Калайджич. Това бе попадение във втори пореден мач за австрийския нападател.

Това бе важна точка в борбата за оцеляване на Щутгарт, които със своите 23 точки заемат 16-ото място в класирането. Унион (Берлин) е на 7-ото място с 38.