Огромна издънка на ЦСКА - София на "Армията"

ЦСКА - София допусна огромен провал в битката за титлата, след като завърши 0:0 като домакин срещу последния Царско село в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. "Червените" изиграха слаб двубой и почти не застрашиха вратата на "царете", които преди този сблъсък имаха шест поредни загуби.

Наставникът на червените Стойчо Младенов не можеше да разчита на контузения капитан Юрген Матей и наказаните Брадли Мазику и Амос Юга. В тяхно отсъствие започнаха Лам, Вион и Вилдсхут.

25 ЦСКА - София - Царско село

Срещата започна с минута мълчание в памет на треньора Веселин Яневски, който почина преди четири дни само на 45 години.

Вилдсхут осъществи два пробива по лявото крило в първите минути, но те не завършиха с шут към вратата. Първият удар стана факт в 7-ата имнута, когато Мухар стреля над напречната греда след подаване на Йомов.

В 21-ата минута Турицов изстреля бомба от 25 метра, която Ндиае изби в корнер. В 37-ата минута един от двамата българи в състава на гостите - Николаев, за малко не си отбеляза автогол. Защитникът опита да изчисти центриране отдясно в корнер, но вместо това отправи опасен шут към собствената си врата, който Ндиае трудно спаси с крак.

В 53-ата минута пред червените се откри първото по-опасно положение, когато Лам засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката покрай дясната греда. Пет минути по-късно Йомов проби отдясно и стреля под ъгъл, а Ндиае изби. В 62-ата минута пък резервата Гарсес получи в наказателното поле на гостите, овладя на гърди и отправи акробатичен шут със странична ножица над напречната греда.

В 81-ата минута Жеферсон центрира от корнер към далечната греда, където Мухар стреля параболично с глава и топката се отби в напречната греда. В 96-ата минута Чарлс бе оставен непокрит в наказателното поле, но пропусна да донесе трите точки на своя отбор, тъй като фронталният му удар от 6-7 метра излезе покрай лявата греда.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 0:0

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 29. Лам, 4. Кох, 15. Вион, 3. Жеферсон, 8. Кери, 24. Мухар, 30. Вилдсхут, 10. Йомов, 9. Кайседо

ЦАРСКО СЕЛО: 22. Ндиае, 7. Петрис, 8. Батас, 11. Йорданов, 14. Крачун, 15. Зебли, 16. Копола, 19. Мартинс, 23. Коломбо, 44. Николаев, 66. Витурини

Снимки: Владимир Иванов