Наоми Осака се пребори със силния вятър и намиращата се във форма Слоун Стивънс

Наоми Осака се пребори със силния вятър и намиращата се във форма Слоун Стивънс и я победи с 3:6, 6:1, 6:2 в първия кръг на силния турнир по тенис при жените Индиан Уелс.

В сблъсък на две бивши шампионки от Откритото първенство на САЩ, завръщащата се на корта Осака имаше проблеми в първия сет, което се оказа и неин първи мач от януари насам. Във втория обаче тя превключи на друга скорост и поведе с 4:0 във втория, когато нейният сервис и защита внезапно рязко се подобриха. След разменени спечелени подавания, дойде ред и на майсторството на японката, която изравни сетовете със силно бекхенд-воле от линията.

Американката Стивънс, която спечели турнира в Гуадалахара миналия месец, поведе с 2:0 в третия сет и имаше вариант да реализира пробив, но не успя да го реализира за 3:0.

Но това се оказа от решаващо значение, тъй като Осака отново вдигна оборотите и спечели следващите шест гейма. За японката това е първа победа над тази съперничка, която можеше да остане още малко в мача, но при последната възможност изпрати топката в мрежата.

"Не съм играла при такъв вятър, така че беше нещо наистина ново за мене, каза Осака в интервюто на корта след края на срещата. "Имах чувството, че се боря за живота си. Играех срещу Слоун, играех срещу вятъра, направо луда работа.

"Но аз съм наясно, че тя също преминава през обстоятелствата, през които и аз. Така че бях наясно – ако искам да победя, трябва да се вложа здраво и да се преборя за победата".

Четирикратната шампионка от Големия шлем и бивша водачка в световната ранглиста, в момента е на 78-о място в ранглистата. Тя се върна след дълга битка с емоционални проблеми. Във втория кръг ще срещне Вероника Кудерметова.

Стивънс, шампионка от Ю Ес Оупън 2017, пада за първи път в трите си мача с Осака. Тя се свлече в ранглистата до 38-о място, въпреки че пристига в Индиан Уелс като победителка от турнира в Мексико миналата седмица.

В другите мачове от първия кръг Юлия Путинцева от Казахстан, Дария Савил и Тереза Мартинцова постигнаха победи. Шелби Роджърс, четвъртфиналистка от този турнир миналата година, се нуждаеше от близо три часа, за да елиминира Нурия Парисас Диас (Испания) с 6:1, 5:7, 7:6 (3)=