Брага нанесе първа загуба на Монако в турнира

Брага извоюва отличен аванс от 2:0 при домакинството си на Монако в първи дуел от осминафиналите в Лига Европа, с което вече е фаворит за място в следващия етап. Португалците вкараха още в 3-ата минута чрез Абел Руис, а минута преди края удвоиха чрез Витор Оливейра.

Така домакините нанесоха първо поражение на френския тим в турнира. “Монегаските” бяха след отличниците в груповата фаза, завършвайки начело без поражение. В същото време Брага беше в групата на Лудогорец и като втори му се наложи да мине през плейофната фаза, където оцеля след дузпи срещу Шериф (Тираспол).

Две попадения на Монако не бяха зачетени през първото полувреме заради засади - на Желсон Мартинш и Висам Бен Йедер. Гостите така и не успяха да наложат някакво предимство и след седмица ще трябва доста да се потрудят на реванша.