Севиля е с крачка пред Уест Хам по пътя към 1/4-финалите

Шестратният носител на трофея в Лига Европа Севиля направи първата крачка към 1/4-финалите на тазгодишното издание на турнира, след като победи с 1:0 Уест Хам на "Рамон Санчес Писхуан".  Мунир Ел Хадади отбеляза единственото попадение след час игра и даде преднина на андалусийците преди реванша в Лондон, който е след седмица.

В състава на Севиля бе предвидена една промяна от мача с Алавес от последния кръг на Ла Лига. Оливер Торес замени наказания Томас Дилейни. По време на загрявката обаче опитният Иван Ракитич се контузи и бе заменен от Мунир. Дейвид Мойс пък бе предприел две корекции от двубоя с Ливърпул на "Анфийлд". Деклан Райс се завърна, за да замени контузения Джаръд Боуен. Алфонс Ареола започна на вратата на лондончани за сметка на Лукаш Фабиански.

Първото полувреме бе сравнително равностойно. Домакините владееха повече топката и опитваха повече изстрели, но те не носеха особени опасности за Ареола. По-чистите положения обаче бяха в актива на гостите. Мунир пропусна най-добрия шанс за Севиля през първата част. Това се случи още в четвъртата минута, когато той засече с глава центриране на Корона, но топката премина встрани. В 12-ата минута пред Влашич се откри стопроцентова възможност, след като Райс продължи с глава центриране от Лансини от фаул. Ударът на хърватина обаче бе избит от Буну, а след това Антонио не успя с опита за добавка. В 31-вата стражът на Севиля спаси нов опасен удар на Влашич.

Севиля започна доста по-активно второто полувреме и в 60-ата минута андалусийците заслужено взеха аванс. Акуня центрира заучено от свободен удар, а Мунир засече за 1:0.

В 73-тата минута Уест Хам имаше добра възможност, но Навас самопожертвователно блокира изстрел на Лансини. Лукас Окампос пък пропусна чудесен шанс да вкара втори гол за Севиля в 85-ата минута. До края този резултат не се промени и така "чуковете" допуснаха първа загуба като гост в Лига Европа.