Черната котка Ница отново вгорчи живота на ПСЖ

Ница се превърна в истинска черна котка за Пари Сен Жермен. Тази вечер тимът от Лазурния бряг нанесе едва 3-ата загуба на парижани от началото на сезона в Лига 1, побеждавайки ги с 1:0 на своя "Алианц Ривиера". Анди Делор отбеляза единствения гол в мача в 88-ата минута. Така Ница няма загуба и няма допуснат гол в трети пореден сблъсък с ПСЖ този сезон след двете нулеви ремита през първия полусезон и за Купата на Франция, където "червено-черните" триумфираха след изпълнение на дузпи.

Домакините излязоха с Каспер Долберг и Амин Гуири в атака. Те имаха подкрепа по крилата от Кефрем Тюрам-Юлиен и Джъстин Клуйверт. Марио Лемина и Пабло Росариопък си партнираха в средата на терена.

Маурисио Почетино не можеше да използва наказания Килиан Мбапе.  Затова аржентинецът бе предпочел да започне с Лионел Меси, Неймар и Анхел Ди Мария в атака. В средата на терена той заложиа на триото Данило, Марко Верати и Жоржиньо Вайналдум.

Още във 2-ата минута домакините създадоха голова опасност. Гуири стреля в близкия ъгъл и Кейлор Навас трябваше да прави първо важно спасяване.

В 6-ата минута отново Гуири почти от същата позиция отправи нов удар, но този път към далечната греда, като топката мина опасно близо до вратата.

Гостите стигнаха до първото си положение в мача в 9-ата минута. Готава те организираха контраатака, Ди Мария изскочи зад защитата, но опитът му да прехвърли вратаря не сполучи и Валтер Бенитес успя да избие топката.

Последва дълъг период на затишие, в който на терена не се случваше нищо запомнящо се, а двата тима се надлъгваха в средата на терена.

В 33-ата минута Росарио прати коварно центриране в пеналта, но Навас внимаваше и боксира топката напред.

Пет минути след това Каспер Долберг реши да опита далечен изстрел, но прати топката високо над напречната греда.

Втората част също започна с шанс за домакините. В 48-ата минута Данте стреля с глава след центриране от корнер, но право в ръцете на вратаря.

Постепенно ПСЖ засили натиска и в 66-ата минута Тило Керер стреля с глава, но Валтер Бенитес бе заел добра позиция и улови.

Гостите търсеха гола, но атаките им се сблъскваха със стабилната защита на Ница, която действаше като добре смазан механизъм и не допускаше да се стигне до сериозни опасности пред своя вратар.

За сметка на това в 84-ата минута домакините направиха хубава контраатака, Клуйверт напредна на скорост, но финалният му изстрел бе разочароващ и не затрудни Навас.

Четири минути по-късно Ница повтори упражнението, но този път с позитивен край. Домакините направиха контраатака, Калвин Стенгс центрира към Анди Делор в наказателното поле, а той от движение заби топката в сглобката на вратата за 1:0.

В добавеното време домакините за малко да получат дузпа за груб фаул на Мауро Икарди на границата на наказателното поле, но след дълго разглеждане с ВАР бе решено, че нарушението все пак е извън пеналта.

В крайна сметка Ница напълно заслужено взе трите точки в този мач и вече има 49 в актива си, като излезе на 2-ото място във временното класиране. ПСЖ със сигурност е разочарован от тази загуба, но тя не променя кой знае колко положението на тима, който продължава да води убедително в таблицата с 62 точки на сметката си.