Щутгарт постигна впечатляващ обрат срещу Борусия (М), след като губеше с две попадения

Щутгарт постигна впечатляващ успех с 3:2, след като губеше с 2:0 в 35-ата минута, като домакин на Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Преднина на футболистите на Ади Хютер дадоха Аласан Плеа (14’) и Маркюс Тюрам (35’), но Ватару Ендо (38’), Крис Фюрих (51’) и Саша Калайджич (83’) постигнаха пълния обрат за “швабите”.

Играчите на Пелегрино Матерацо започнаха много добре двубоя и само в рамките на първите десетина минути на два пъти бяха близо до попадението чрез Борна Соса и Тиаго Томаш. Гостите обаче отговориха бързо и откриха резултата в 14-ата минута, когато прекрасно отиграване между Флориан Нойхаус, Маркъс Тюрам и Аласан Плеа доведе до попадение на последния.

“Жребчетата” вкараха второ попадение в 35-ата минута, когато бърза атака изпрати топката вдясно към Плеа, а той центрира успоредно към Тюрам, който се разписа.

Домакините обаче отвърнаха на удара само три минути по-късно, когато капитанът на Щутгарт Ватару Ендо се възползва от лошо изчиставане на бранителите на Борусия и прати топката зад Ян Зомер за 1:2. Футболистите на Пелегрино Матерацо изравниха резултата само шест минути след началото на второто полувреме, когато Крис Фюрих се възползва от една отклонена топка след опит за удар и я прати в мрежата с плонж за 2:2. Те бяха много близо и до пълен обрат в 67-ата минута, когато Ян Зомер спаси удар от упор на Саша Калайджич.

Пълният обрат за швабите бе постигнат в 83-ата минута, когато именно Калайджич се възползва от отлично центриране отляво на Борна Соса и е с отличен контрол и удар преодоля за трети път в двубоя Ян Зомер. Играчите на Щутгарт отбелязаха четвърто попадение в 87-ата минута чрез Тиаго Томаш, който се измъкна зад защитата на гостите, но попадението бе отменено поради засада.

С тези три точки “швабите” вече имат 22, заемат 17-ото място в класирането и продължават борбата си за класиране. Борусия (Мьонхенгладбах) е на 13-о място, но само 27 точки и също продължава да е в битката за оцеляване, макар да диша по-спокойно от тимовете зад себе си.