Бела поведе на Югозапад след осми пореден успех

Новият лидер в Югозападната Трета лига Беласица (Петрич) записа осми пореден успех в шампионата. Бела надви с 2:0 Надежда (Доброславци) при гостуването си в среща от 22-ия кръг. Головете бяха отбелязани от Аспарух Смилков (8`) през първата част и Живко Димитров (70`), които бе точен след почивката.

Смилков се разписа с удар отблизо, докато Димитров вкара, след като остана сам срещу вратаря.

На лошия терен гостите, които от 19-ата минута играха и с човек повече заради червен картон на Кирил Беров, бяха пълни господари на терена и напълно заслужено записаха шести пореден успех като гост. Освен това вратарят Кирил Георгиев записа нова “суха” мрежа, като вече пет поредни мача тимът на Бела не е допускал гол. А в последните осем мача само един път топката попадна във вратата на тима от Петрич.

Беласица вече е на първо място с 53 точки, като води с две пред Балкан (Ботевград), който е с мач по-малко. Съставът на Надежда заема 17-то място с 21 точки.