Притеснение в Бохум за няколко минути, но в крайна сметка без изненада срещу последния

Бохум спечели с 2:1 в домакинството си на Гройтер Фюрт в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за играчите на Томас Рейс бяха дело на Максим Ляйш (35’) и Антони Лосила (71’), а за тези на Щефан Лейтъл точен бе Армел Бела-Кочап, който си отбеляза автогол в 64-ата минута.

Първото попадение дойде и с първата по-сериозна опасност на сметката на домакините, когато Едуард Ловен стреля опасно от фал, вратарят на Андреас Линде отрази, но само за да се озове тя в краката на Ляйш, който отбеляза. Играчите на Гройтер Фюрт се върнаха в двубоя в 64-ата минута, когато центриране от крилото в опит да бъде изчистено Бела-Кочап прати в собствената си мрежа за 1:1. Тяхната радост трая едва шест минути, когато Лосила с удар от наказателното поле отново изведе своя тим напред.

С тази победа Бохум остана на 11-ото място в класирането с 32 точки, а Гройтер Фюрт продължава да е твърдо на последното 18-о с едва 14 точки.