Свитолина отпадна в Монтерей

Водачката в схемата Елина Свитолина (Украйна) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Монтерей (Мексико) с награден фонд 276750 долара.

Шампионката през 2020 година, която вчера отстрани първата ракета на България Виктория Томова, загуби от номер 5 в схемата Камила Осорио от Колумбия с 6:1, 5:7, 6:7(5) за 2:35 часа.

Украинката спечели лесно първия сет, но загуби втората част, след като допусна пробив в последния гейм.

В решителната трета част Свитолина поведе с 4:1, но загуби следващите четири поредни гейма. Така се стигна до тайбрек, в който тя поведе с 3:0, но загуби с 5:7 и отпадна.

Свитолина ще дари спечелената от наградния фонд през тази седмица на турнира в Монтерей сума на украинската армия.

На полуфиналите Камила Осорио ще играе срещу шестата поставена Нурия Диас (Испания), която елиминира сънародничката си и номер 4 в схемата Сара Сорибес Тормо с 6:3, 1:6, 6:4.

Защитаващата титлата си и втора поставена Лейла Фернандес (Канада) победи китайката Цян Ван със 7:6(4), 6:4. Следващата й съперничка е бразилката Беатрис Мая, която надделя над Мари Боузкова (Чехия) с 4:6, 6:4, 7:6(7).