Голово шоу на Лаутаро Мартинес и Джеко върна Интер на върха в Серия "А"

Интер разгроми Салернитана с 5:0 в първи двубой от 28-ия кръг на Серия "А" и се върна на върха в класирането. Шампионите срещнаха възможно най-подходящия съперник, срещу който да излеят гнева си от лошите резултати в последните седмици. Лаутаро Мартинес заби хеттрик (23', 40', 60'), а другите две попадения за "нерадзурите" вкара Един Джеко (64', 68').

Интер прекъсна серията от 4 мача без победа в първенството. Освен това, отборът нямаше отбелязан гол в последните си 4 срещи във всички турнири, но срещу най-слабата защита в италианския елит футболистите на Симоне Индзаги бяха безпощадни. По този начин Интер събра 58 точки - с една повече от Милан и Наполи, които ще се изправят помежду си в неделя.

Салернитана има само 15 точки в актива си, но напоследък се представяше значително по-добре и започна да трупа равенства. Всеки от предишните 4 мача на тима завърши без победител. Днес обаче нагледно се видя защото шансовете на отбора да се спаси от изпадане са илюзорни.

Любопитното е, че и есенният мач между двата тима приключи 5:0 в полза на "нерадзурите", но тогава головете бяха дело на петима различни футболисти.

Атаката на гранда от Милано водеха Лаутаро Мартинес и Един Джеко, а тримата в защита бяха Милан Шкриняр, Стефан де Фрай и Алесандро Бастони. По фланговете действаха Дензъл Дъмфрис и Матео Дармиан. Бившият италиански национал игра отляво заради мускулна травма на Иван Перишич, който в последния момент отпадна от състава.

Гостите от Салерно бяха без ветерана Франк Рибери. Старши треньорът Давиде Никола заложи на Милан Джурич на върха на атаката, а зад него разчиташе на Симоне Верди, Григорис Кастанос и Лис Мусе. Двойка централни бранители пред вратаря Луиджи Сепе бяха Раду Драгустин и Федерико Фасио.

Още в началото имаше спорна ситуация в наказателното поле на Салернитана с участието на Фасио, но съдията Ливио Маринели прецени, че аржентинецът не е извършил нарушение. В 4-ата минута Джурич беше изпуснат от защитата на Интер и подаде на свободния Верди, но от чиста позиция той стреля над вратата.

Гостите не се затвориха в половината си, а атакуваха при всяка възможност. Това оставяше достатъчно свободни пространства за Интер. В 10-ата минута Лаутаро Мартинес можеше да стреля, но потърси пас и сгреши. Аржентинският национал пропусна още един шанс в средата на полувремето.

В 23-ата минута Николо Барела пусна хитър пас към Мартинес, който беше на една линия с отбраната на гостите. Последва прецизен удар по диагонала и край на головата суша на нападателя и тази на Интер. Секунди по-късно Лаутаро можеше да се разпише отново, но не уцели добре топката.

Следващата възможност за Интер дойде след пробив на Дармиан. Той влезе в наказателното поле и центрира към Дъмфрис, но защитник на Салернитана се хвърли на шпагат и изчисти. В 40-ата минута Барела за пореден път демонстрира усет към извеждащото подаване, а Лаутаро Мартинес промуши топката до гредата с левия крак - 2:0.

Логично, Индзаги реши да даде почивка на част от футболистите си и извади Чалханоолу, Дармиан и Де Фрай. Вместо тях се появиха Артуро Видал, Андреа Ранокия и Робин Госенс, който асистира за четвъртия гол във вратата на Салернитана. Германецът проби отляво и подаде на Джеко, а той с лекота опъна мрежата. В 69-ата минута попадение на Джеко беше отмемено заради засада, но след намесата на ВАР се оказа, че такава няма и резултатът стана 5:0.

Босненецът не получи възможност също да вкара хеттрик, защото беше сменен от Хоакин Корея, а Роберто Галярдини замени Марсело Брозович. Домакините с лекота стигаха на чисти позиции и всяка атака вещаеше нов гол. Десетина минути преди края Джурич можеше да намали, но Ханданович спаси изстреля му. Лаутаро Мартинес пък се размина с четвърти гол във вратата на Сепе.

През следващата седмица Интер ще гостува на Ливърпул в реванш от осминафиналите на Шампионската лига. "Синьо-черните" трябва да заличават пасив от два гола. После предстои визита на Торино в Серия "А".